Hoppa till sidans innehåll
Följ denna sida

Följ sidan "Anmälda"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.
Printer Zoom in Zoom out

Anmälda och startlistor


Lördag Ungdomar damer och herrar  
Invägning 1   08.00 - 09.30 Start 10.00 Grupp
950703 57 Julia Svensson Bollnäs SK 1
           
960715 63 Emma Johansson Nora AK 1
           
950806 72 Frida Leandersson TK Trossö 1
           
980421 59 Emil Lindholm Hassela Power 1
           
970331 66 Elias Öhrn Hassela Power 1
961231 66 Jesper Wiklund Sandvikens AK 1
960826 66 Sebastian Hagman Hassela Power 1
960125 66 Alen Gazibegovic Örebro KK 1
940724 66 Filip Stenmark Jönköping SK 1
           
970331 74 John Strindlund Hassela Power 1
960618 74 Marcus Olsson Hassela Power 1
950810 74 Anton Sjöberg Sundsvalls AK 1
950609 74 Daniel Jabbari Hassela Power 1
941227 74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 1
940517 74 Dennis Blomqvist Jönköping SK 1
           
961205 83 Robin Larsson Borlänge AK 2
970201 83 Jacob Gbadegba Hassela Power 2
960715 83 Anton Wiberg Bollnäs SK 2
960609 83 Christofer Bergström Hassela Power 2
960311 83 Edward Yuran Sundbybergs TK 2
950609 83 Josef Jabbari Hassela Power 2
950219 83 Hampus Gezelius Jönköping SK 2
950128 83 Joel Åström Hassela Power 2
941006 83 Andreas Grahn Borlänge AK 2
940624 83 Marco Huttunen Kristinehamns  2
940426 83 Oskar Ingvarsson Jönköping SK 2
940417 83 Khodor Tamr Jönköping SK 2
940301 83 Samuel Nilsson Borlänge AK 2
           
950505 93 Simon Karlsson Kalmar AK 3
941225 93 Felix Kihl Örebro KK 3
940314 93 Kevin Törnblom Borlänge AK 3
           
960208 105 Calle Nilsson Hassela Power 3
950123 105 Karl Edvinsson Borlänge AK 3
941223 105 Daniel Martinsson Skellefteå AK 3
941031 105 Patric Bonnier Täby AK 3
940614 105 Conrad Hansson Örebro KK 3
940226 105 Niklas Helmer Bollnäs SK 3
          3
960208 120 Adde Falquist Hassela Power 3
941122 120 Ahmad Abdelhamid Karlstads AK 3
940413 120 Marcus Wiklander Bollnäs SK 3
940319 120 Sebastian Olsson Skellefteå AK 3
940130 120 Dante Leandersson Skellefteå AK 3
Lördag Seniorer damer och herrar    
Invägning 2   11.15 - 12.45 Start 13.15 Grupp
720328 52 Annelie Izindre Karlstads AK 4
860221 52 Miia Liimatainen Örebro KK 4
           
890404 57 Nina Eriksson Kiruna AK 4
830530 57 Helen Engberg Örebro KK 4
           
840527 63 Emma Modin Bollnäs SK 4
770825 63 Helena Lindeen SPF 4
760820 63 Josephine Werngren Sundbybergs TK 4
910405 63 Lovisa Björkman Täby AK 4
721229 63 Ulrika Johansson Örebro KK 4
870405 63 Emma Björklund Luleå AK 4
           
791212 72 Monika Smådahl Westbo AK 5
851222 72 Karolina Arvidson Örebro KK 5
           
870329 84 Lisa Hansson IFK D/Ö 5
880730 84 Josefine Bark Sundbybergs TK 5
610730 84 Åsa Halvarsson Sundsvalls AK 5
           
740708 84+ Sandra Lönn Borlänge AK 5
650622 84+ Maria Jensen SPF 5
800610 84+ Emelie Pettersson Södra TK 5
           
791105 59 Daniel Marmander Falkenbergs KK 6
550401 59 Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 6
           
651214 66 Jonas Telégin Nora AK 6
           
820814 74 Christian Hedman Borlänge AK 6
890204 74 Christoffer Alman Sundsvalls AK 6
850916 74 Fredrik Bylund Sundsvalls AK 6
760313 74 Amit Selberg Sundsvalls AK 6
           
810227 83 Patrik Björklund Borlänge AK 6
740504 83 Ove Östby Borlänge AK 6
671027 83 Johan Lejon Göteborg KK 6
820608 83 David Stenström Jokkmokks SLK 6
661101 83 Kenneth Möllersten Nora AK 6
830417 83 Per Malmström Sandvikens AK 6
800703 83 Jonas Nordin Sundsvalls AK 6
610313 83 Jukka Saunamäki Södertälje AK 6
600715 83 Tomas Ring Täby AK 6
           
Lördag Seniorer herrar    
Invägning 3   14.00 - 15.30 Start 16.00 Grupp
671230 93 Matti Vuontisvaara IFK D/Ö 7
811209 93 Petter Jonsson Kalmar AK 7
870128 93 Patrik Karlsson Karlstads AK 7
740702 93 Mats Linnell Karlstads AK 7
731126 93 Jörgen Forslund Kristinehamn 7
680215 93 Tommy Johansson Nora AK 7
720330 93 Robert Davidowicz Täby AK 7
750831 93 Anders Henriksson Täby AK 7
830302 93 Emil Smådahl Westbo AK 7
770125 93 Niklas Björk Öjeby AK 7
           
730714 105 Håkan Dahlin ASK Eskilstuna 7
700709 105 Mats Rindemark Härnösands AK 7
880915 105 Stefan Ågren Härnösands AK 7
890704 105 Mathias Lindh Karlstads AK 7
790509 105 Jan Pettersson Nora AK 7
790822 105 Andreas Lind Sundsvalls AK 7
830514 105 Mikael Lundin Sundsvalls AK 7
760331 105 Ulf Brattlöf Örebro KK 7
721206 105 Joakim Lakso Luleå AK 7
           
550715 120 Björn Iverssen Filipstads AK 8
730923 120 Ove Flisberg Göteborgs SK 8
831102 120 Mikael Åhlin Karlstads AK 8
740920 120 Markus Larsson Kiruna AK 8
670121 120 P-O Larsson Nora AK 8
801029 120 Erik Wallin Sandvikens AK 8
820104 120 Mikael Lundström Skellefteå AK 8
740910 120 Per Nilsson Sundbybergs TK 8
850821 120 Christoffer Öberg Sundsvalls AK 8
660802 120 Mikael Jaldefors Södertälje AK 8
720918 120 Per Montonen Örebro KK 8
           
560329 120+ Benny Engberg Bollnäs SK 8
860809 120+ Alexander Johansson Borlänge AK 8
751010 120+ Magnus Claesson Göteborgs SK 8
631002 120+ Mats Hedberg Landafors SK 8
730805 120+ Johnny Wahlqvist Lunds TK 8
791024 120+ Fredrik Svensson Sundsvalls AK 8
781004 120+ Niklas Turunen Södertälje AK 8
           
Söndag Master 3 och Master 2 damer och herrar  
Invägning 1   07.00 - 08.30 Start 09.00 Grupp
490917 63 Britten Fernström Täby AK 9
           
521124 66 Per Gerber Örebro KK 9
           
421216 74 Börje Eriksson Smedjebackens AK 9
           
360225 93 Daniel Pasternak Stockholms AK 9
510124 93 Anders Mattsson Lunds TK 9
510320 93 Christer Ellström Örebro KK 9
520810 93 Björn Hygrell Täby AK 9
           
491114 105 Kenneth Mattsson Borlänge AK 9
500426 105 Per Holmberg Täby AK 9
500507 105 Kjell Isacsson Sundsvalls AK 9
           
461004 120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 9
510313 120 Sven-Erik Wallin Sandvikens AK 9
520228 120 Kjell Pettersson Borlänge AK 9
           
470924 120+ Georg Boström Södra TK 9
           
580513 72 Annika Eriksson Täby AK 10
           
610730 84 Åsa Halvarsson Sundsvalls AK 10
           
610306 59 Lars Jansson Nora AK 10
           
601005 66 Tony Degrell Westbo AK 10
611016 66 Urban Berlin Örebro KK 10
           
550324 74 Leif Pettersson Smedjebackens AK 10
           
570428 83 Donald Karlsson Filipstads AK 10
600715 83 Tomas Ring Täby AK 10
           
570116 93 Bebo Olans Borlänge AK 10
570207 93 Tommy Hellström Bollnäs SK 10
590119 93 Ronald Bengtsson Täby AK 10
590529 93 Conny Andersson TK Trossö 10
621222 93 Ulf Branheim Täby AK 10
           
540304 105 Jukka Murtavara Ramdala IF 11
541217 105 Roland Lindblad Westbo AK 11
570312 105 Thomas Högberg Örebro KK 11
570607 105 Tommy Gelhaar Sandvikens AK 11
580628 105 Mats Lodfelt Täby AK 11
620108 105 Anders Fransson Täby AK 11
621029 105 Kjell Björk Falköpings TK 11
           
530422 120 Tord Karlsson Hallsbergs AK 11
550715 120 Björn Iverssen Filipstads AK 11
600327 120 Lars-Göran Emanuelson Södra TK 11
           
560329 120+ Benny Engberg Bollnäs SK 11
           
Söndag Master 1 damer och herrar    
Invägning 2   09.45 -11.15   Start 11.45 Grupp
720328 52 Annelie Izindre Karlstads AK 12
           
651214 66 Jonas Telégin Nora AK 12
           
660215 74 Lars Carlsson Filipstads AK 12
660508 74 Sören Ungh Falköpings TK 12
690624 74 Håkan Tinglöf Degerfors AK 12
720616 74 Christer Kedmalm Kalmar AK 12
           
661101 83 Kenneth Möllersten Nora AK 12
671027 83 Johan Lejon Göteborg KK 12
701204 83 Leif Joensuu Degerfors AK 12
           
640331 93 Lars Höglander Västra AK 12
651003 93 Martin Hunter Västra AK 12
660301 93 Tony Skalare Säffle AK 12
670429 93 Christer Högström Jokkmokks SLK 12
680215 93 Tommy Johansson Nora AK 12
691016 93 Jan Andersson Säffle AK 12
720330 93 Robert Davidowicz Täby AK 12
           
660108 105 Magnus Högberg Örebro KK 13
680309 105 Peter Konradsson Södertälje AK 13
680725 105 Ulf Eriksson Westbo AK 13
700709 105 Mats Rindemark Härnösands AK 13
           
660302 120 Robert Blom Södertälje AK 13
660919 120 Patrik Johansson Finspångs AK 13
670121 120 P-O Larsson Nora AK 13
680320 120 Jan Edorsson Westbo AK 13
690117 120 Nicklas Karlsson Sandvikens AK 13
720918 120 Per Montonen Örebro KK 13
           
631002 120+ Mats Hedberg Landafors SK 13
660928 120+ Tomas Malm Lunds TK 13
670223 120+ Thomas Svanelind Säffle AK 13
671112 120+ Bernt Sundberg Öjeby AK 13
690324 120+ Conny Borg Sandvikens AK 13
700325 120+ Örjan Dahl Västra AK 13
           
Söndag Juniorer damer och herrar    
Invägning 3   12.00 -13.30   Start 14.00 Grupp
890404 57 Nina Eriksson Kiruna AK 14
          14
920501 63 Angelica Salevik Säffle AK 14
           
910104 72 Johanna Ögren Jokkmokks SLK 14
920910 72 Elina Rönnqvist Öjeby AK 14
           
930222 84 Therese Rohdin Bollnäs SK 14
890203 84 Mathilda Skystedt Karlstads AK 14
           
910711 59 Daniel Balogi Filipstads AK 14
910613 59 Gustav Blomqvist Jönköping SK 14
           
910124 66 Viktor Kempe Filipstads AK 14
           
930816 74 Patrik Nolåkers Borlänge AK 15
930603 74 Johan Blind Jokkmokks SLK 15
931213 74 Emil Sabel Jönköping SK 15
890325 74 Timoteus Strågefors Jönköping SK 15
931030 74 Ricard Andersson Sandvikens AK 15
890204 74 Christoffer Alman Sundsvalls AK 15
           
921120 83 Josef Eriksson Hallsbergs AK 15
930504 83 Emil Högström Jokkmokks SLK 15
910827 83 Henrik Fransson Jönköping SK 15
890720 83 Andreas Karlsson Karlstads AK 15
890708 83 Markus Utas Södertälje AK 15
           
920106 93 Johan Börjesson Jönköping SK 16
920403 93 Erik Gunhamn Kalmar AK 16
920929 93 Robin Niemi Luleå AK 16
           
900426 105 Jonas Ekroth Filipstads AK 16
930416 105 Christian Martinsson Kalmar AK 16
890704 105 Mathias Lindh Karlstads AK 16
900524 105 Lars Ainasoja Sundsvalls AK 16
           
920830 120 Simon Flykt Bollnäs SK 16
921202 120 Lars Svegdal Bollnäs SK 16
900822 120 Rickard Kanon Hallsbergs AK 16
900314 120 Mathias Johansson Örebro KK 16
           
910326 120+ Niklas Pettersson Bollnäs SK 16
890521 120+ Jacob Magnusson Ystads KK 16
Uppdaterad: 2012-11-23 11:23
Skribent: P-O Larsson
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Jan Östlund, Stamparebacken 14 D
691 53 Karlskoga
Telefon: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

måldokument

databasen

rf anslagstavla
Svenskidrott

eleiko anslagstavla

vaccinera anslagstavla

folksam anslagstavla

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Jan Östlund, Stamparebacken 14 D
691 53 Karlskoga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info