Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


Första omgången klar (utom Kidsvolley), resten uppdateras så snart vi får klart med hallar och bokningar.
Omgång två och tre uppdaterad med preliminära uppgifter.

Uppdaterat: 2010-01-17 21:15 /PR


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.


Flickor U19 (födda 92-93)

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Sön 11/10, kl 9-22 Sjöstadshallen (3), Hammarby sjöstad Spårvägen VBK
Omg 2 Sön 15/11, kl 9-17 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 3 Sön 13/12, kl 9-19 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 4 Lör 16/1, kl 11-19 Bolandskolan (3), Uppsala Uppsala VK
Omg 5 Sön 14/2 Strandhallen (3), Tyresö Tyresö VBK
Poolfinal 20-21/3 Sjöstadshallen (3), Hammarby sjöstad Spårvägens VBK
Slutspel Sön 25/4 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
U19 SM 15-16/5 Duveholmshallen, Katrineholm Vingåkers VK

 

Flickor U17 (födda 94-95)

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Sön 4/10, kl 10-20 Tellushallen (3), Vallentuna Vallentuna VBK
Omg 2 Sön 8/11, kl 9-17 Solnahallen B (3), Solna Solna VBK
Distriktslaget uttagning -95 Lör 28/11, kl 9-11 Forsgreska (1), Stockholm SG-VBF
Omg 3 Sön 6/12, kl 9-19 Sporthallen (3), Sollentuna Sollentuna VK
Poolfinal 23-24/1 Sjöstadshallen (3), Hammarby sjöstad Spårvägens VBK
Omg 4 Sön 31/1, kl 9-19 Brunnsäng (3), Söderälje Södertelge VBK
Omg 5 Lör 13/2, kl 9-19 Sporthallen (3+2), Sollentuna Sollentuna VK
Slutspelskval Lör 27/3, kl 9-19 Tellushallen (4), Vallentuna Vallentuna VBK
Slutspel Sön 28/3, kl 9-19 Tellushallen (4), Vallentuna Vallentuna VBK
U17 SM 10-11/4 Göteborg

 

Flickor U15 (födda 96-97) Volley 2000

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Lör 10/10, A:9-19 B:9-16:30 Sporthallen (2+3), Sollentuna Sollentuna VK
Omg 2 Sön 22/11, kl 9-19 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 3 Sön 6/12, kl 9-17 Gångsätra (4) & Källängen (2-4), Lidingö Lidingö SK
Omg 4 Sön 10/1, A:9-19 B:9-13 Sporthallen (3+2), Sollentuna Sollentuna VK
Omg 5 Sön 7/2 Tellushallen (4), Vallentuna Vallentuna VBK
Slutspelskval Lör 13/3, kl 9-19 Sporthallen (3+2), Solllentuna Sollentuna VK
Slutspel Sön 14/3, kl 9-19 Sporthallen (3+2), Solllentuna Sollentuna VK
Volley 2000-mästerskapet 30/4-2/5 Falköping SVBF
 

Flickor U13 (födda 98-99) Volley 2000

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Sön 11/10, kl 9-17 Källängshallen, Lidingö Lidingö SK
Omg 2 Lör 14/11, kl 12-18 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 3 Sön 6/12, kl 9-19 Sporthallen (2-3), Sollentuna Sollentuna VK
Omg 4

Lör 30/1 kl 12

Brunnsängshallen (3), Södertälje

Södertelge VBK

Omg 5 Lör 13/2, kl 9-19 Sporthallen (2-3), Sollentuna Sollentuna VK
Slutspel Sön 18/4, kl 9-19 Dalarö sporthall (3), Dalarö Dalarö SK
Volley 2000-mästerskapet 30/4-2/5 Falköping SVBF
 

Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 00-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 Sön 18/10, kl 8:45-12 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VB
Omg 2 Sön 6/12, kl 9-13 Satelliten (4), Sollentuna Sollentuna VK
Omg 3

Lör 30/1, kl 12-16

Dalarö sporthall (3), Dalarö Dalarö SK
Omg 4 Sön 21/3, kl 10-14 Tellushallen (4), Vallentuna Vallentuna VBK

 

Uppdaterad: 2010-02-01 10:47
Skribent: Karin Gustavsson

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info