Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


Första omgången är klar (utom Kidsvolley), vi uppdaterar så snart vi får klart med hallar och bokningar.
Omgång två och tre uppdaterad med preliminära uppgifter.

Uppdaterat: 2010-01-14 13:55 /PR


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Pojkar U19 (födda 92-93)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Lör 10/10, kl 12-19 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 2 Sön 15/11, kl 9-17 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 3 Sön 13/12, kl 9-15 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 4 Lör 16/1, kl 11-19 Bolandskolan (3), Uppsala Uppsala VK
Omg 5 Sön 14/2, kl 11-19 Bolandskolan (3), Uppsala Uppsala VK
Poolfinal 20/3 Satelliten (4), Sollentuna Sollentuna VK
Slutspel PU19 Sön 25/4, kl 9-17 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
U19 SM 15-16/5 Duveholmshallen, Katrineholm Vingåkers VK

 

Pojkar U17 (födda 94-95)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Sön 18/10, kl 12-19 Bolandskolan (3), Uppsala Uppsala VK
Omg 2 Lör 7/11, kl 12-19 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Distriktslaget uttagning 95-96 Sön 22/11, kl 19.30-21.30 Forsgrénska (1), Stockholm S-G VBF
Omg 3 Lör 5/12, kl 12-19 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 4 Sön 17/1 Herrhagskolan (3), Nyköping Nyköpings FK
Poolfinal Sön 24/1, kl 9-20 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 5 Sön 14/2, kl 11-19 Bolandsskolan (3), Uppala Uppsala VK
Slutspel PU17 Sön 28/3, kl 9-19 Tellushallen (4), Vallentuna Vallentuna VBK
U17 SM 10-11/4 Valhalla, Göteborg

 

Pojkar U15 (födda 96-97) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Lör 10/10, kl 9-16.30 Sporthallen (5), Sollentuna Sollentuna VK
Omg 2 Sön 15/11, kl 11-17 Vidåkershallen (4), Vingåker Vingåkers VK
Distriktslaget uttagning 95-96 Sön 22/11, kl 19.30-21.30 Forsgrénska (1), Stockholm S-G VBF
Omg 3 Sön 13/12, kl 12-18 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 4 Sön 10/1, kl 9-19 Sporthallen (5), Sollentuna Sollentuna VK
Omg 5 Lör 6/2, kl 12-19 Brunnsäng (3), Söderälje Södertelge VBK
Slutspel PU15 Sön 14/3, kl 9-19 Sporthallen (5), Sollentuna Sollentuna VK
Volley2000-mästerskapet 30/4-2/5 Falköping SVBF

 

Pojkar U13 (födda 98-99) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning Sön 11/10, kl 9-17 Källängen (4), Lidingö Lidingö SK
Omg 2 Lör 14/11, kl 12-18 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 3 Sön 5/12, kl 12-19 Brunnsäng (3), Södertälje Södertelge VBK
Omg 4 Lör 23/1, kl 10.30-18 Vidåkershallen (4), Vingåker Vingåkers VK
Omg 5 Lör 13/2, kl 9-19 Sporthallen B (2), Sollentuna Sollentuna VK
Slutspel PU13 Sön 18/4, kl 9-19 Dalaröhallen (3), Dalarö Dalarö SK
Volley2000-mästerskapet 30/4-2/5 Falköping SVBF

 

Pojkar/flickor/mixes U11 (födda 00-) Kidsvolley

 

Omg 1

Sön 18/10

 8:45-12 

 Södertälje

 Brunnsäng (4) 

 Södertelge VBK 

Omg 2

 Sön 6/12 

 9-13

 Sollentuna 

 Satelliten (4)

 Sollentuna VK 

Omg 3

 Lör 30/1

 12-16

 Dalarö 

 Dalarösporthall (3)

 Dalarö SK 

Omg 4

 Sön 21/3

 10-14

 Vallentuna 

 Tellushallen (4) 

 Vallentuna VBK 

 

 

Uppdaterad: 2010-02-01 10:47
Skribent: Karin Gustavsson

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info